5 pomysłów na ozdoby świąteczne

Czy ozdoby i dekoracje świąteczne muszą kosztować fortunę? Oczywiście, że nie! Również z tanich produktów można w szybki sposób wykonać bożonarodzeniowe ozdoby. Goście na pewno docenią pomysł i wykonanie!

Od kilku lat coraz chętniej wraca się do ozdób wykonanych samodzielnie. Wykorzystuje się między innymi orzechy, jabłka czy słomy. To taki duch DIY, który zyskał na ogromnej popularności. Niestandardowe ozdoby świąteczne mogą być wspaniałą alternatywą dla sztucznej choinki czy stroika. Na pewno przyciągną wzrok każdego gościa, a i nas samych, bo w końcu to nasze dzieło! W internecie można znaleźć wiele wspaniałych pomysłów. Postanowiłyśmy więc wybrać kilka z nich, a wybór nie należał do najłatwiejszych!

Choinka z desek lub patyków

To chyba jedna z najprostszych ozdób, którą można wykonać samodzielnie. Zawieszana na ścianie w kształcie choinki może być wykonana według własnego gustu i zebranych materiałów na przykład podczas niedzielnego spaceru. Taką choinkę ozdobić możemy dodatkowo lampkami, by nawet w nocy cieszyła nasze oko. To doskonały wybór w jasnych wnętrzach, gdzie w dużej mierze królują naturalne materiały.

Las w słoiku

Tego typu naturalne ekosystemy są coraz bardziej popularne! W kwiaciarniach i sklepach można spotkać wiele rodzajów. Pamiętajmy jednak, że naturalny ekosystem powstaje jedynie wtedy, gdy dzban lub słoik jest szczelnie zamknięty. W momencie gdy dostaje się tam powietrze z zewnątrz, należy już pamiętać o podlewaniu naszych roślinek. A jak wykonać taki las samodzielnie? Na pewno potrzebować będziemy odpowiednich materiałów. Szerokie naczynie z zamknięciem (można bez, ale trzeba pamiętać o dodatkowej pielęgnacji naszego lasu), odpowiednią ziemię do kwiatków, keramzyt ogrodniczy i odpowiednie rośliny. Najczęściej wybiera się paproć, bluszcz, mech czy kawałki suchej kory. Na dnie układamy keramzyt ogrodniczy i przysypujemy go ziemią. Następnie sadzimy rośliny, które przykrywamy mchem. A na koniec dekoracje! Tutaj może być to sztuczny grzyb, szyszka, piękny patyk znaleziony w lesie. Inwencje twórczą zostawiamy wam!

Bombki z szyszek

Możemy pokusić się także o oryginalną ozdobę na choinkę. Mogą być to właśnie świąteczne bombki z szyszek, które wyglądają jak małe krasnale! Do tego celu wystarczą nam szyszki, biały flic, klej i drewniane kulki. Kule przyklejamy do podstawy szyszki. Z niej powstaje głowa naszej postaci. Na nią z kolei naklejamy stożek, który należy wykonać z filcu. I gotowe! Czy to nie proste? Na koniec możemy dodać brodę z waty czy inne drobne elementy według uznania. Całość wieszamy za pomocą wstążki. Możecie być pewne, że takie dekoracje trudno będzie znaleźć w innych domach!

Brama z jemioły

Jemioła. Symbol pocałunków. Przywieźli ją podobno do Europy Wikingowie! Kto by pomyślał, że tak brutalny historycznie lud może być podłożem do tak czułej tradycji. Nasza Bożonarodzeniowa roślina gości obecnie w każdym domu, jednak najczęściej w minimalistycznej postaci. Gdzieś skromnie powieszona na żyrandolu czy ścianie. Tymczasem można z niej wykonać piękną bramę. Wokół drzwi wystarczy jedynie odpowiednio ją rozmieścić i już możemy cieszyć się zaskakującą dekoracją świąteczną.

Pierniczki jako dekoracje świąteczne

Każdy je uwielbia. Dzieci kochają je piec z mamą lub babcią. Pierniczki to nieodłączny element świąt w wielu Polskich domach, ale i nie tylko! Powstają liczne kształty takie jak serduszka, gwiazdki czy mikołajki. Gdy już zrobimy nasze pierniczki, nie musimy ich od razu zjadać. Można wykorzystać je jako dodatkowe ozdoby świąteczne, które ubarwią naszą choinkę czy staną się dekoracją stroika. Wystarczy sznurek, którym je zawiążemy i zawiesimy w dowolnym miejscu. To tylko kwestia naszej wyobraźni!

Ozdoby świąteczne nie zawsze muszą być drogie czy czasochłonne. To mogą być minimalistyczne drobiazgi, które można wykonać w kilka lub kilkanaście minut, a staną się dopełnieniem naszych świątecznych, domowych dekoracji!

Copyright 2020 @ Glambutik.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.